Dortmund u odličnoj utakmici pobijedila Wolfsburg sa 6:0 i približila se na bod Bayernu

144

DORTMUND, Njemačka: Borussia Dortmund je pobijedila VfL Wolfsburg sa 6-0, sa po dva gola Karima Adeyemija i Judea Bellinghama, kako bi ostala za petama lideru Bundeslige Bayernu s tri utakmice preostale do kraja sezone.

Dortmund sada ima 64 boda, jedan iza Bayerna, 2-1 pobjednika protiv Werdera iz Bremena u subotu.

Pred rasprodanom publikom od više od 81.000, domaćini su poveli nakon 14 minuta, a Adeyemi se visoko uzdigao glavom i postigao svoj peti gol ove sezone.

Wolvesi su trebali izjednačiti u 20. minuti kada je Patrick Wimmer imao samo vratara Gregora Kobela za pobijediti, ali njegov udarac je blokiran, a Jonas Wind je promašio cilj svojim odbijanjem.

Umjesto toga, Dortmund je ponovno pogodio u 28. kada je Adeyemi pružio izvrsnu asistenciju Sebastienu Halleru.

Donyell Malen učinio je isto nakon asistencije Juliana Brandta u 37. i nakon prekida domaćini su nastavili tamo gdje su stali, a Bellingham je vidio kako je njegov udarac isprva blokirao vratar Koen Casteels prije nego što se lopta odbila od grede i otkotrljala.

Wolfsburgova se katastrofalna obrana nastavila, s još jednim krivim dodavanjem koje je omogućilo Adeyemiju da ukliza i povisi na 5-0 u 59. minuti. Njemački reprezentativac mogao je zaraditi svoj prvi hat-trick u Bundesligi, ali je u 65. minuti pogodio jedanaesterac iznad gola.

Bellingham je u 86. prekinuo muke Wolfsburga.