Martin Odegaard sa dva gola i Jesus pobijedili Čelzi u odličnoj utakmici

137

Arsenal se vratio na vrh Premier lige pobjedom od 3-1 nad Chelseajem na stadionu Emirates dok su gosti pali na šesti uzastopni poraz pod Frankom Lampardom.

Topnici su ušli u igru u želji da zaostaju za porazom od 4-1 protiv rivala za naslov Manchester Cityja i to su učinili u izrazitom stilu u potpuno jednostranom prvom poluvremenu.

Martin Odegaard je dao prva dva gola, dvaput iskoristivši turobnu obranu Chelseaja da bi izbacio ubačaje Granita Xhake, a zatim je Gabriel Jesus dodao treći iz blizine.

Momčad Mikela Artete trebala je biti potpuno izvan vidokruga do trenutka kada je Noni Madueke vratio gol Chelseaju sredinom drugog poluvremena, ali pokazalo se da je to bila samo utjeha za Celzi

Ova pobjeda dovodi Arsenal dva boda iznad momčadi Pepa Guardiole, iako su odigrali dvije utakmice više, podižući raspoloženje u klubu nakon niza od četiri utakmice bez pobjede i osiguravajući nastavak utrke za naslov