Nogometni spektakl između HSV-a i St. Paulija

92

Hamburger SV je u odlicnom derbiju uz dosta muke pobijedio gradskog rivala FC St. HSV je slavio 4:3 i ostaje na putu za prolazak.

Hamburger SV slavio je domaću pobjedu 4:3 protiv FC St. Paulija u gradskom derbiju. Gosti su prvo poveli golom Manolisa Saliakasa, ali je nedugo prije poluvremena Jonas David pogodio s 18 metara, što je vrijedilo vidjeti, za izjednačenje. Nedugo nakon drugog poluvremena HSV se povukao s dva brza pogotka Bakery Jatta i Moritza Heyera. Za 2:3 zabio je Elias Saad, ali je autogolom Jakova Medića HSV vratio prednost od dva pogotka. Pogotkom Jacksona Irvinea konačan je rezultat.

Drugo poluvrijeme je zbog upotrebe Pyroa počelo sa zakašnjenjem, što je sigurno izbacilo goste iz rasporeda, jer je momčad Fabiana Hürzelera prespavala početak drugog poluvremena. Karol Mets i Leart Paqarada preneoprezno su obranili ubačaj Sebastiana Schonlaua, pa se Bakery Jatta bez problema popela i dovela HSV u vodstvo od 2:1 (48′). Inspirirani time, domaćini su se ekspresno nadovezali: ako je Nikola Vasilj obranio udarac glavom Roberta Glatzela, odbijanac je pao ravno u noge Moritzu Heyeru koji je bez muke povisio vodstvo na 3-1 (52′).

Paulijev autogol dovodi HSV na put do pobjede

St. Pauli se ponovno uspio sabrati, ali je na početku dvaput promašio gol preko Connora Metcalfea (62.) i Paqarade (66.). Zamjena Elias Saad potom je nakon dodavanja Paqarade slobodno istrčao prema Heueru Fernandezu i s oko devet metara ubacio u donji lijevi kut – samo 3:2 (71.).

Ipak, HSV je uspio vratiti zaostatak od dva pogotka, doduše uz pomoć suparnika: Jakov Medić htio je spriječiti Ransforda Königsdörffera da ne uputi udarac prema golu i nesretno je gurnuo loptu u svoja vrata (78′). St. Pauli se nije predavao, Irvine je glavom nakon kornera Hartela povisio na 4-3 (79′). Hamburger SV sada ima devet bodova ispred St. Paulija u zoni ispadanja.