FC Bayern pobjedom protiv Hertha BSC sve bliži osvajanju prvog mjesta

96

Ne briljantno, ali uspješno: FC Bayern München vratio je vodstvo u Bundesligi teškom pobjedom od 2-0 protiv posljednje momčadi Herthe BSC.

FC Bayern München iskoristio je nehotičnu asistenciju Borussije Dortmund i vratio vodstvo na ljestvici. Serge Gnabry (69. minuta) i Kingsley Coman (79.) spasili su Bayern kasno protiv Herthe BSC nakon što su dugo trčali uzalud i neučinkovito.

Prvi put se zahuktalo u 27. minuti nakon pada Comana u šesnaestercu (27.). Sudac Patrick Ittrich opravdano nije pokazao jedanaesterac. Dva dobra udarca Kingsleya Comana (35.) i Sergea Gnabryja (41.) iskoristila su vratara Herthe Olivera Christensena da se istakne.

Nakon što su Bayernove zvijezde ispraćene zvižducima na poluvremenu, rekord prvaka se popravio u drugom dijelu. Sadio Mané (48.) i Matthijs de Ligt (50.) s dva su udarca glavom započeli superiorno drugo poluvrijeme, u koje je trener Thomas Tuchel doveo još jednu ofenzivnu snagu uvođenjem Leroya Sanéa, došao je i Thomas Müller.

Joshua Kimmich je prisebno ubacio na Gnabryja koji je slobodno glavom u peterac (69.) Kimmich je također pripremio 2:0, ovoga puta iza leđa je poslao Comana. obrana – a Francuz je gurnuo loptu pored vratara Christensena (79.).