Leicester City i Everton odigrali odličan meč i remizirali

94

Leicester City i Everton morali su se zadovoljiti remijem u odlicnoj utakmici koja ostavlja Everon u trskoj situaciji.

Oba kluba započela su utakmicu kao posljednja tri, ali bod je bio dovoljan da Leicester odvuče iz zone ispadanja na gol-razlici, dok je Everton ostao 19., jedan bod iza 17. Leedsa.

Dominic Calvert-Lewin otvorio je bodove tek svojim drugim golom ove sezone iz jedanaesterca, pokupivši se i pretvorivši u pogodak .

Vodstvo je trajalo samo sedam minuta kada su domaćini izjednačili preko Caglara Soyuncua, koji je hladno završio pogodkom.

I Leicester je preokrenuo utakmicu nakon 33 minute kada je živahni Jamie Vardy uhvatio loptu Jamesa Maddisona prije nego što je zaobišao Jordana Pickforda i pogodio za gol.

Toffeesi su trebali izjednačiti prije poluvremena, ali je Calvert-Lewin uspio promašiti otvoreni gol s nekoliko metara s loptom koja je izgledala kao da mu je pogodila petu.

Bilo je još vremena u prvom poluvremenu bez daha da Pickford obrani penal Maddisonu, koji je engleski veznjak pogodio ravno u sredinu.

Pokazalo se da je to skupo jer su gosti izjednačili devet minuta nakon nastavka kada je Alex Iwobi vodio u niskoj završnici, ali nijedna strana nije uspjela pronaći pobjednika.

Leicester nije uspjeo pobijediti

Igra je padala i tekla između dviju strana koje su težile opstanku u prvoj ligi, ali je bila propuštena prilika u njihovom namjeri da pobjegnu iz zone ispadanja.

Naposljetku, Maddisonov promašeni jedanaesterac na kraju prvog poluvremena pokazao se ključnim trenutkom – playmaker je morao čekati da izvede udarac s točke prije nego što je svoj sut uputio ravno u Pickforda.

To bi dovelo Leicester do vodstva od 3-1 i možda nestalo iz vidokruga, ali ljudi Seana Dychea izvukli su remi zahvaljujući Iwobijevom dobro izvedenom penalu u 54. minuti.

Veznjak Maddison bio je uvelike uključen tijekom cijele utakmice, kao i promašaj s 12 jardi, i vidio je slabu akciju i uvijanje koje je spriječio njegov suigrač iz Engleske.

Domaći su se oporavili od penala Calvert-Lewina u 15. minuti i preokrenuli utakmicu kada je branič Soyuncu izjednačio, a Vardy vratio godine unatrag starom završnicom.

Ali problemi Leicestera leže u obrani gdje porozna zadnja linija sada nije uspjela sačuvati čistu mrežu u posljednjih 19 utakmica, od studenog.

Također su propustili priliku ostvariti uzastopne pobjede kod kuće po prvi put u godinu dana i nositi sva obilježja momčadi kojoj prijeti ispadanje.

Unatoč tome što su u nizu od tri utakmice bez poraza, Lisice su osvojile samo jednu od zadnjih 12, osvojivši pritom samo šest bodova.

Leicester ima još četiri utakmice da zadrži status prvoligaša, u gostima kod Fulhama i Newcastlea te domaće utakmice protiv Liverpoola i West Hama zadnjeg dana sezone.